Kalendář akcí

Pravidelné aktivity 2022/2023

Nalezente ZDE.

 

Škola na nečisto

Škola na nečisto15.3. ŠKOLA NA NEČISTO – Základní škola Staré Město zve srdečně budoucí prvňáčky a jejich rodiče v čase 16:00 – 17:00 do ZŠ. Prohlédněte si společně naši školu a vyzkoušejte několik úkolů, které budou malou průpravou na blížící se ZÁPIS DO 1. TŘÍDY. Na setkání s Vámi se těší kolektiv učitelek.

 

 

 

Divadlo

Divadlo26.3. DIVADLO – pořádá Obec Staré Město při příležitosti Světového dne divadla, v sokolovně ve Starém Městě od 17:00 divadelní představení – komedii Jana Havláska v podání Divadelního souboru Městečko Trnávka s názvem MANŽELKA SE NEPŮJČUJE. Vstupné dobrovolné.

 

 

 

Jarní úklid

Jarní úklid1.4. JARNÍ ÚKLID – pořádá Obec Staré Město při příležitosti celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ a svátku „Den Země“ společnou vycházku, při které posbíráme všechny odpadky, které do přírody nepatří a pomůžeme tak, alespoň symbolicky, přírodě opět dýchat. Každá malá pomoc je větší než žádná! Zveme všechny občany, kteří chtějí udělat dobrou věc pro naše okolí, aby se dostavili k sokolovně ve 14:00. Pytle a jednorázové rukavice budou zajištěny.

 

 

Bleší trh

Bleší trh1.4. BLEŠÍ TRH – pořádá Obec Staré Město v sokolovně od 8:30 – 11:00 veřejný prodej věcí, které už u Vás doma nemají místo. Přijďte prodat! Přijďte koupit! Prodávat a nakupovat může každý i děti. NEHRADÍ SE ŽÁDNÝ POPLATEK! Máte doma přebytečné hrníčky, knížky, hračky, oblečení… nebo Vám právě něco takového chybí? Stačí dojít, vzít s sebou jakékoliv zboží a obchodovat. Pro prodávající bude otevřena sokolovna na přípravu zboží od 8:00.

 

 

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy5.4. ZÁPIS DO 1. TŘÍDY – pořádá ZŠ a MŠ STARÉ MĚSTO. Zápis do 1. třídy pro školní rok 2023/2024 proběhne od 15:00 do 17:00. Co s sebou k zápisu: rodný list dítěte, občanský průkaz rodiče, pokud mělo dítě odklad v loňském roce, tak rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky. Těšíme se na všechny budoucí školáky a jejich rodiče!

 

 

 

Velikonoční stezka

6. – 11.4. VELIKONOČNÍ STEZKA – pořádá Obec Staré Město. Vydej se i ty hledat vajíčka s překvapením, která schoval velikonoční zajíček. Úvodní dopis najdete opět v připravené schránce u obecního úřadu ve Starém Městě. Na všechny účastníky čeká odměna, kterou si mohou vyzvednout ve středu 12. 4. 2023 na obecním úřadě ve Starém Městě v čase od 16:00 do 17:00.

Aprílové veselí

Aprílové veselí14.4. APRÍLOVÉ VESELÍ – ZŠ a MŠ Staré Město Vás srdečně zvou na společenskou zábavu od 20:00 v Sokolovně ve Starém Městě. K tanci a poslechu hraje skupina Epicentrum Jevíčko. Tombola i občerstvení zajištěny. Předprodej vstupenek zahájen u Mgr. Martiny Kuncové (tel. 739 420 728) vstupenka + místenka 200 Kč.

 

 

 

Koncert ZUŠ

Koncert ZUŠ25.4. KONCERT ZUŠ – pořádá pobočka ZUŠ v sokolovně ve Starém Městě v 17:30. Přijďte si poslechnout žáky ze Starého Města a jejich hosty, kteří si pro vás připravili hudební program. Dobrovolné vstupné bude věnováno na opravu památek.

 

 

 

 

Tibetské mísy

Tibetské mísy28.4. TIBETSKÉ MÍSY – Obec Staré Město vás zve na koncert v sokolovně ve Starém Městě od 18:00. Prožijeme společný čas s Tibetskými mísami. Tóny těchto prastarých, léčebných a hudebních nástrojů mají velice podmanivý zvuk, který postupně přijímáme dle svého nastavení. Tyto léčebné tóny svými vibracemi pronikají do podstaty nás samých a vrací nás do jednoty těla, ducha a mysli. Je to úžasný pozvolný proces očisty a harmonizace. Tibetské mísy pomáhají všem, kteří hledají cestu k sobě i k druhým. Kdo bude chtít, může si vzít karimatku, polštářek i deku, jinak budou místa k sezení. Příspěvek je dobrovolný, který pak půjde na podporu opuštěných zvířátek. Těší se na vás Saša Hellen Datlík.

 

Pálení čarodějnic

Pálení čarodějnic30.4. PÁLENÍ ČARODĚJNIC – pořádá Obec Staré Město na Zvonkovém vrchu. Slavnostní zapálení hranice bude v 19:00. Občerstvení a něco na sezení s sebou. Kytaristé jsou vítáni, tak pokud máte doma kytaru, neváhejte a přijďte předvést, co ve Vás je. Těšíme se!

 

 

 

 

Čarodějnický rej

Čarodějnický rej30.4. ČARODĚJNICKÝ REJ – pořádá Obec Staré Město v sokolovně ve Starém Městě od 14:00 slet čarodějnic a čarodějů malých i velkých. Zábavné odpoledne plné HER, TANCE a SOUTĚŽÍ. Každá čarodějnice a čaroděj obdrží čarodějnické vysvědčení za splnění zkoušek. Nebude chybět soutěž o nejkrásnější KOSTÝM. Těšíme se na Vás!