Kalendář akcí

Pravidelné aktivity 2021/2022

Nalezente ZDE.

 

Soutěž

SoutěžSOUTĚŽ – Obec Staré Město vyhlašuje soutěž o nejkrásnější:

A) FOTOGRAFII – vyzýváme všechny parádnice a parádníky, aby nám poslali svoji fotografii v princeznovských, princovských nebo šaškovských šatech.

B) OBRÁZEK – pokud rádi malujete, nakreslete obrázek princezny, prince nebo šaška.

Své fotografie nebo obrázky zasílejte do 31. 1. 2022 na e-mail: staromestskyzpravodaj@ seznam.cz. První tři místa budou vyhodnocena. Na všechny účastníky čeká odměna, kterou si můžete vyzvednout od 2. 2. 2022 na obecním úřadě ve Starém Městě v čase od 15:00 do 17:00. Těšíme se na vaše povedené nápady.

 

Zatoulané princezny

Zatoulané princezny10. - 30.1. ZATOULANÉ PRINCEZNY – pořádá Obec Staré Město. Pomozte nám najít 10 princezen, které tentokrát ztratily své věci a některé dokonce své kamarády. Dokážeš všechno najít a přiřadit k sobě? Úvodní dopis najdete opět v připravené schránce u obecního úřadu ve Starém Městě. Na všechny hledače čeká odměna, kterou si mohou vyzvednout ve středu 2. 2. 2022 na obecním úřadě ve Starém Městě v čase od 15:00 do 17:00.

 

 

Koncert

Koncert16.1. KONCERT – Obec Staré Město vás srdečně zve na koncert do kostela sv. Kateřiny ve Starém Městě od 17:00. Těší se na vás kvarteto Ivana Hřebabetzského a jeho hosté. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu kaple v Radišově.

 

 

 

Královský bál

Královský bál30. 1. KRÁLOVSKÝ BÁL – TJ Staré Město ve spolupráci s Obcí Staré Město pořádá v sokolovně od 14:00 zábavné cca dvouhodinové veselí plné tance, soutěží a her nejen pro děti. Vstup pouze v KOSTÝMU princezny, prince nebo šaška. Nejkrásnější kostýmy ohodnotí král a královna. Na všechny čekají odměny.

 

 

Valentýnské srdce

Valentýnské srdce11. – 15. 2. VALENTÝNSKÉ SRDCE – Obec Staré Město pro vás opět připravila Valentýnské srdce, které bude pro vás zářit. Těšíme se na vaše příspěvky – FOTOGRAFIE, které zasílejte na e-mail: staromestskyzpravodaj@seznam.cz a na vaše vzkazy, obrázky a básničky, které můžete vhodit do schránky umístěné u Valentýnského srdce. Ty nejkrásnější zveřejníme v dalším čísle zpravodaje.

 

 

Masopust aneb jak jsme honili prase

Masopust aneb jak jsme honili prase20. – 28.2. MASOPUST aneb JAK JSME HONILI PRASE – Obec Staré Město pro vás připravila zábavnou stezku. K masopustu patří zabijačka a právě na té naší nám uteklo prase. Pomůžete nám ho najít? Pracovní list si vyzvedněte u obecního úřadu ve Starém Městě a můžete začít. Na stanovištích vás budou čekat připravené úkoly. Po zdolání celé cesty vhoďte list do schránky u obecního úřadu. Na všechny účastníky čeká malá odměna, kterou si můžete vyzvednout na obecním úřadě ve středu 2. 3. 2022 v čase od 15:00 do 17:00.

 

Staroměstské veselí

Staroměstské veselí26. 2. STAROMĚSTSKÉ VESELÍ – aneb masopust trochu jinak – pořádá Obec Staré Město v sokolovně. V průběhu celého odpoledne budou pro vás připraveny zabijačkové speciality z Hospůdky U Nečasů. Program: • 14:00 Maškarní rej nejen pro děti. Zábavné veselí plné tance, soutěží a her s tématikou masopustu. Vstup pouze v kostýmu. • 16:00 Soutěž o nejpovedenější koblížek – zapojte se do soutěže a přineste svůj upečený koblížek. Odborná porota vybere 3 nejlepší. Všichni soutěžící budou odměněni. • 16:30 Soutěž v pojídání koblížků – pokud neumíte péct, ale máte rádi sladké, přijďte a zapojte se do soutěže v pojídání koblížků. • 17:00 Posezení při hudbě, přijďte si společně posedět, zazpívat a zatančit. S písničkou je vždy veseleji. Vstup v kostýmu vítaný.

 

Pexesový turnaj

Pexesový turnaj27.2. PEXESOVÝ TURNAJ – Obec Staré Město zve všechny příznivce hry pexeso na herní odpoledne. Odměna je připravena pro všechny hráče v sokolovně. Prezence od 13:30, start ve 14:00.