Kalendář akcí

Pravidelné aktivity 2022/2023

Nalezente ZDE.

 

Zdravotní přednáška

4. 11. ZDRAVOTNÍ PŘEDNÁŠKA II. – pořádá Obec Staré Město v 18:00 ve školicí místnosti hasičů na téma PRVNÍ POMOC PŘI BEZVĚDOMÍ. Přednáší Mgr. Ivana Kantůrková, záchranář, Záchranná služba PAK. Člověk si myslí, že když se něco stane, zavolá sanitku a ta mu pomůže, ale stát se může opravdu cokoli, kdekoli a bez telefonu, signálu a přístupu dopravy jste najednou na všechno sami. Víte jak v takovém případě zareagovat? Přijďte si obohatit svoje znalosti, můžete tím zachránit lidský život.

 

Tibetské mísy

Tibetské mísy11. 11. TIBETSKÉ MÍSY – Obec Staré Město vás zve na koncert v sokolovně ve Starém Městě od 18:00. Prožijeme společný čas s Tibetskými mísami. Tóny těchto prastarých, léčebných a hudebních nástrojů mají velice podmanivý zvuk, který postupně přijímáme dle svého nastavení. Tyto léčebné tóny svými vibracemi pronikají do podstaty nás samých a vrací nás do jednoty těla, ducha a mysli. Je to úžasný pozvolný proces očisty a harmonizace. Tibetské mísy pomáhají všem, kteří hledají cestu k sobě i k druhým. Kdo bude chtít, může si vzít karimatku, polštářek i deku, jinak budou místa k sezení. Příspěvek je dobrovolný, který pak půjde na podporu opuštěných zvířátek. Těší se na vás Saša Hellen Datlík.

 

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark19. 11. VÁNOČNÍ JARMARK – pořádají ZŠ a MŠ Staré Město od 15:00 v sokolovně. Jarmark bude doprovázený slavnostním rozsvícením vánočního stromu v 18:00. Těší se na vás všichni zaměstnanci školy a školky.

 

 

 

 

 

Poutní mše svatá

26. 11. POUTNÍ MŠE SVATÁ – Farnost Staré Město zve na poutní mši svatou ke svaté Kateřině, která bude sloužena v 15:00 v kostele sv. Kateřiny.

 

Svěcení adventních věnců

27. 11. SVĚCENÍ ADVENTNÍCH VĚNCŮ – v kostele sv. Kateřiny v 9:30 – pokud máte zájem o posvěcení vašeho adventního věnce, doneste věnec s sebou do kostela.

 

Párty čertíků a andílků

Párty čertíků a andílků4. 12. PÁRTY ČERTÍKŮ A ANDÍLKŮ – Obec Staré Město pořádá v sokolovně od 15:00 zábavné odpoledne plné tance, soutěží a her nejen pro děti. Vstup v masce čertíka nebo andílka vítaný, těšíme se i na kostýmy rodičů. Nejkrásnější masky budou oceněny (kategorie Anděl, Čert a Dospělí). Součástí odpoledne bude i návštěva Mikuláše a jeho družiny. Mikuláš obdaruje všechny hodné děti mikulášskou nadílkou.

 

Divadlo a koledy

Divadlo a koledy11. 12. DIVADLO A KONCERT – pořádá pobočka ZUŠ Moravská Třebová ve spolupráci s Obcí Staré Město v sokolovně ve Starém Městě v 16:00. Přijďte si poslechnout žáky ze Starého Města a jejich skladby s vánoční tématikou a zhlédnout divadelní představení „Ukradený betlém“.

 

 

Betlémské světlo

Betlémské světlo18. 12. BETLÉMSKÉ SVĚTLO – i do našeho kostela dorazí Betlémské světlo (symbol míru a porozumění mezi národy) přivezené skauty ČR z Vídně. Pokud máte zájem, přijďte si pro něj do kostela od 9:00 do 11:00 (mše 9:30 – 10:30).

 

 

Vánoční mše

24. 12. MŠE SVATÁ – v kostele sv. Kateřiny v 21:30.

 

Vánoční koncert

Vánoční koncert25. 12. VÁNOČNÍ KONCERT – Obec pořádá v kostele sv. Kateřiny v 18:00 koncert. Přijďte si odpočinout od vánočního shonu a zaposlouchat se do vánočních koled a písní v podání místních zpěváků a hudebníků. Dobrovolné vstupné bude použito na opravu farních památek.

 

 

1. svátek vánoční mše

25. 12. MŠE SVATÁ – v kostele sv. Kateřiny v 9:30. 

 

2. svátek vánoční mše

26. 12. MŠE SVATÁ – v kostele sv. Kateřiny v 9:30

 

Silvestrovský ohňostroj

Silvestrovský ohňostroj31. 12. SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ – pořádá Obec ve spolupráci se SDH na náměstíčku ve Starém Městě (autobusová zastávka) ve 21:00. Přijďte se podívat na slavnostní ohňostroj a společně přivítat nový rok 2023.

 

 

 

Novoroční výšlap

1. 1. NOVOROČNÍ VÝŠLAP – v Petrušově. Každý, kdo by se rád připojil – nezapomeňte přinést něco dobrého na zub a na zahřátí.

 

Novoroční mše

1. 1. NOVOROČNÍ MŠE SVATÁ – v kostele sv. Kateřiny v 9:30.