Úvod > Akce v okolí

VÝSTAVA: AKAD.MAL.JAROSLAV MALÁTEK: PŘÍBĚH DOBRÉHO SRDCE

Lidická, Litomyšl
Typ

Souborná prodejní výstava akademického malíře Jaroslava Malátka uspořádaná k nedožitému výročí autorova narození... Otevřeno denně, mimo otvírací dobu na zazvonění Hromadné návštěvy hlaste předem na 777613191

Hastrman

Svitavská 315, Předměstí, 57101 Moravská Třebová

Nico, 1988

Fakjů pane učiteli 3

Vrchlického 53, Dolní Předměstí, 57201 Polička

Vadí nevadí

Svitavská 315, Předměstí, 57101 Moravská Třebová

Do větru

Kazišuci

Mňága a Žďorp

Koncert + afterpárty

Thor: Ragnarok

Sulkovská 370, 56992 Bystré

FENOMÉN MERKUR

Tylova, Polička
Datum konání

Výstava Fenomén Merkur vznikla díky spolupráci s největším sběratelem stavebnice Merkur Jiřím Mládkem, který Merkuru zasvětil přes třicet let svého života. Obdivovat tak můžete propracované stavby a modely nejrůznější velikosti a náročnosti provedení, jako jsou Eiffelova věž či ruské kolo, velký vlak se spoustou vagonů, auta či letadla, seznámíte se i s prototypem tzv. čočkostroje Otto Wichterleho. Legendární stavebnice Merkur se vyrábí už téměř 100 let. Výstava proto mapuje i její historii a vývoj od samého počátku až po současnost. Současně zve všechny malé i velké návštěvníky ke hře, neboť součástí výstavy je herna, ve které si každý může vyzkoušet své konstruktérské schopnosti a postavit vlastní model. Vernisáž se koná v sobotu 28. dubna od 14.00 hod. v centru. Výstavu zahájí autor výstavy Jiří Mládek. Těšit se můžete na přehlídku dálkově řízených modelů postavených ze stavebnice Merkur, které představí konstruktér Martin Stupňánek.