Úvod > Aktuality > Pravidla pro zájemce o nákupy potravin, hygienických potřeb a léků - CHARITA M. TŘEBOVÁ

17.3.2020
30.4.2020

Charita Moravská Třebová zprostředkovává v době prevence a karantény způsobené koronavirem základní nákupy pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

Každý zájemce je po dobu poskytování této služby veden v interní evidenci. Nákupy zajišťují bezplatně dobrovolníci, s kterými je sepsána dobrovolnická smlouva pod akreditovaným programem Déčko.

Kontaktní osoby pro zájemce o nákupy v době prevence a karantény týkající se mimořádné události – pandemie koronaviru jsou:

Patrik Šponar, tel: 734 797 499, patrik.sponar@mtrebova.charita.cz

Michaela Šrámková, tel: 733 742 009, michaela.sramkova@mtrebova.charita.cz

Veronika Stárková, tel: 731 631 146, veronika.starkova@mtrebova.charita.cz

Při zajištění nákupů je třeba dodržovat tento postup:

• doporučujeme používat dezinfekci a umývat si ruce mýdlem (před a po předání nákupu)
  • omezte kontakt s dobrovolníkem na nezbytně nutnou dobu
  • připravte nákupní seznam, ideálně na 2 – 3 dny
  • na nákupním seznamu uveďte pokud možno i jiný druh zboží, pro případ, že požadovaná věc nebude k dostání
  • připravte dostatečnou hotovost – nejlépe do obálky nebo sáčku, pokud je možné
  • dobrovolník zazvoní a převezme nachystanou obálku s penězi a nákupním seznamem
  • dobrovolník využije nejbližší možný obchod, bez ohledu na slevy
  • pokud nebude produkt ani náhradní věc k dispozici – položka bude z nákupu vynechána
  • taška bude koupena společně s nákupem (nepřipravujte raději vlastní tašku)
  • dobrovolník zazvoní, předá nákup a zbylé peníze v obálce společně s účtenkou, rychle zkontrolujte hotovost s účtenkou
  • pokud máte zájem, domluvte se na termínu dalšího nákupu (raději za 2 – 3 dny nebo déle)

Rozhodně nezvěte dobrovolníky do domácnosti, ale nákupy řešte mezi dveřmi s nejnutnějším osobním kontaktem!

Pokud máte zájem o další pomoc např. dopravu k lékařům, na úřady, pomoc se zajištěním hygieny, přípravy jídla, úklid domácnosti apod.…) pomůže Vám Charitní pečovatelská služba. V takovém případě kontaktujte přímo vedoucí služby:

Martina Jínková, tel: 733 742 083