Úvod > Aktuality > Informace k podání daňových přiznání

Informace k podání daňových přiznání

28.3.2020
30.6.2020

Finanční správa apeluje na veřejnost, aby maximálně využívala elektronickou formu komunikace pro podání daně z příjmů fyzických osob

Finanční správa by chtěla požádat poplatníky, aby nechodili na finanční úřady a v maximální míře využili elektronickou formu podání.

Letos je provoz podatelen Finanční správy omezen pouze na Po, St od 8:00 do 11:00 hodin na základě Usnesení vlády č. 279 dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 23. 3. 2020. Z tohoto důvodu musela Finanční správa zrušit standardní rozšířené úřední hodiny 14 dní před koncem března a i výjezdy do obcí.

Na základě opatření Ministerstva financí (Generální pardon 1), je možné podat daňové přiznání nejen k dani z příjmů fyzických osob až do 1. 7. 2020.

Finanční správa umožňuje a upřednostňuje podat daňové přiznání k dani příjmů „bezkontaktně“. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob a jiné formuláře lze podat elektronicky nebo z dostupných zdrojů vytisknout a poslat poštou (vhodit do poštovní schránky) bez nutnosti návštěvy ať už příslušného úřadu nebo pošty.

2. 6. Jarmil

Zítra: Tamara