Úvod > Aktuality > 3. ročník soutěže o nejlepší kotlíkový guláš - PETRUŠOVSKÝ DÝCHÁNEK

3. ročník soutěže o nejlepší kotlíkový guláš - PETRUŠOVSKÝ DÝCHÁNEK

22.9.2018

PŘÁTELÉ PETRUŠOVA POŘÁDAJÍ DNE 22. 9. 2018

3. ročník soutěže o nejlepší kotlíkový guláš

PETRUŠOVSKÝ DÝCHÁNEK

Do soutěže bude dle pořadí přihlášení zařazeno max. 15 týmů, které na prostoru 4 x 3 m uvaří guláš v kotlíku nad ohněm. Hodnotí se kvalita hotového pokrmu, ale také jeho příprava, čistota na pracovišti, celková prezentace týmu, případně doplňkový program. Guláš včetně jeho přípravy bude hodnocen odbornou tříčlennou komisí a dále návštěvníky, kteří tak budou mít příležitost, jej ochutnat a ohodnotit.

Soutěžní úkol a podmínky:

• uvařit minimálně 5 l guláše v kotlíku vytápěném ohněm
  • předem může být maso nakrájené i naložené, zelenina očištěná a omytá (ne nakrájená!)
  • je možno mít předem uvařený vývar
  • čas na uvaření guláše jsou 4 hodiny

Jednu porci guláše soutěžící předloží porotě k ochutnání, zbytek uvařených porcí je možno nechat ochutnat návštěvníkům.

Pořadatel zajistí:

• označení vymezených prostor, kde budou soutěžící vařit
  • hodnotící komisi
  • slavnostní vyhodnocení a odměnění nejlepších

Soutěžící si sami zajistí:

• suroviny
  • pracovní nářadí
  • pracovní stůl
  • kotlík, dřevo
  • pitnou vodu
  • úklid a uvedení vymezeného prostoru do původního stavu

Prezence soutěžících je 22. 9. od 8:00 hodin, poté bude soutěžícím přiděleno soutěžní místo.
Zahájení soutěže bude v 10:00 hodin, zúčastní se jej všechny týmy. Do zahájení se nesmí krájet cibule, zelenina ani začít vařit. Týmy si mohou pouze nazdobit místo, připravit pracoviště a roztopit oheň. Ukončení soutěže je v 14:00 hod. Vyhlášení výsledků proběhne kolem 15:00 hod.

Vyplněnou přihlášku (viz.příloha) zašlete na e-mail autopet10@seznam.cz do 20. 9. 2018.  POZOR: Počet míst na vaření omezen, zařazení podle data došlých přihlášek.

PETRUŠOVSKÝ DÝCHÁNEK přihláška