Úvod > Akce v okolí

O VČELÁCH A LIDECH

Tylova, Polička
Datum konání

Proč včely tančí? Proč se jim oznamovala smrt hospodáře? A za co včelaři vděčí Františku Hruškovi? To je pouze několik otázek, které nejen dětským návštěvníkům zodpoví včelí průvodkyně Medulka na výstavě O včelách a lidech. Návštěvníci se dozvědí, v čem jsou včely užitečné, jaký je život včely dělnice, včelího trubce nebo včelí matky, kde včely bydlí a jak se spolu dorozumívají. Práci člověka ve včelíně představí sbírkové předměty používané od dávné minulosti až dodnes. V interaktivní části si pak děti mohou vyzkoušet, jak včela sbírá pyl, jak krmí larvy, jak staví své voskové obydlí nebo se prostřednictvím hry seznámí se stavbou těla včely. Součástí výstavy jsou makrofotografie Ze života včely včelaře Josefa Permedly. Výstava vznikla ve spolupráci Vlastivědného muzea v Šumperku, Vlastivědného muzea v Olomouci a za pomoci členů Českého svazu včelařství základní organizace Polička a Ekocentra Skřítek.

Zahradnictví: Nápadník

Svitavská 315, Předměstí, 57101 Moravská Třebová

Vrchlického 53, Dolní Předměstí, 57201 Polička

Maxinožka