Úvod > Aktuality > Pozvánka na zájezd Klubu chovatelů Rychnov na Moravě

Okresní výstava drobného zvířectva Boskovice

Odjezd z Trpíku v 7,15 hodin

Rychnov na Moravě horní zastávka   7,25 hodin

Autobus objede všechny zastávky v Rychnově na Moravě.

9,00 – Arboretum a zahradnictví Borotín – s možností nákupu skalniček, trvalek, bonsají a dalších.

10,30 – 12,30 prohlídka okresní chovatelské výstavy v Boskovicích.

13,00 – prohlídka zámku v Boskovicích

14,30- 17,00 prohlídka Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu  (Jeskyně Blanických rytířů je unikátní dílo rodáka z nedalekého Bořitova – Stanislava Rolínka – čalouníka a nadaného sochaře samouka. Prvním jeho dílem byla 14 m vysoká velkolepá socha našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka (největší ve střední Evropě), která byla za II. světové války na udání zničena a zůstaly po ní pouze obrovské boty. Sochy Blanických rytířů Rolínek vytesal hasičskou sekyrkou a půlkou nůžek na stříhání ovcím do pískovce. Pokud bude zájem můžeme navštívit Burianovu rozhlednu, která stojí nad lesoparkem s jeskyní Blanických rytířů, na kopci Milenka. Je vysoká 18 m a za dobré viditelnosti je možné zhlédnout Jeseníky, Krkonoše a Pálavu. V areálu jeskyně se nachází tzv. Smyslova zahrada, která byla původně určena nevidomým, kteří mohou podle čichu, hmatu nebo chuti poznávat jednotlivé rostliny, dřeviny, ale i různé minerály. Pro velký ohlas je otevřena všem i vidomým, kteří si mohou zapůjčit klapky na oči a ponořit se do do tmy a role nevidomého. V případě zájmu, můžeme navštívit i tuto zahradu.

Pokud budete chtít navštívit Smyslovou zahradu a Burianovu rozhlednu, vstupné do zahrady je : dospělí 80 Kč, důchodci nad 65 let a studenti 15-26 let  60 Kč, děti 5-15 let + ZTP 40 Kč. Na rozhlednu je jednotné vstupné 20 Kč.

17,30 – společná večeře v Letovicích Jídlo si hradí každý sám. Jídelníček zájemcům zašlu.

Cena zájezdu bude vypočtena až na základě počtu přihlášených účastníků a bude v ní zahrnuto :

doprava autobusem

vstupné do Arboreta v Borotíně

vstupné na chovatelskou výstavu

vstupné na zámek v Boskovicích

vstupné do jeskyně Blanických rytířů

V případě zájmu občanů z obcí Mladějov na Moravě a Staré Město, zastaví autobus i v těchto obcích.

Zájemci se mohou hlásit p. Borovcové na tel. 734 141 297 nebo e-mail: borovcova.sona@seznam.cz, nejpozději do 15. září 2017.

20. 11. Nikola

Zítra: Albert