Úvod > Aktuality > Prázdninový cyklobus 2017

30.6.2017
3.9.2017

Českomoravské pomezí

Prázdninový cyklobus pro pěší turisty i cyklisty opět vyjíždí koncem června!

Již podvanácté vyrazí 30. června cyklobus na trasu propojující turisticky atraktivní místa Českomoravského pomezí. Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst regionu na pomezí Čech a Moravy. Cyklobus je zaveze i na řadu dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, úzkokolejka v Mladějově, Toulovcovy maštale či rozhledna na Kozlovském kopci.

V provozu bude autobus uzpůsobený pro převoz kol každý pátek, sobotu a neděli od 30. června do 3. září a dále ve sváteční dny 5. a 6. července.

V pátek pojede autobus uzpůsobený pro převoz kol z Poličky v 8.30 a zaveze vás do Svitav, na Hřebeč, do Moravské Třebové, Mladějova a dále do České Třebové, na Kozlov a do Litomyšle. Pokračovat bude přes Vysoké Mýto a Nové Hrady do Proseče. Zpět vyrazí cyklobus z Poličky po stejné trase v 15.30, vyrazit tedy můžete i na odpolední pěší nebo cyklistický výlet třeba do Toulovcových maštalí.

V sobotu bude cyklobus opět vyjíždět v 8.30 z Poličky, odkud pojede do Borové, Proseče, Vysokého Mýta a Litomyšle. Odtud se můžete vydat na Kozlov, do České Třebové, Mladějova, Moravské Třebové, na Hřebeč či do Svitav. V 15.30 pak autobus zamíří z Poličky po stejné trase v opačném směru.

O nedělích a také o svátcích 5. a 6. července bude cyklobus jezdit podle stejného řádu jako v pátek. Podrobný přehled všech měst a obcí, ve kterých bude autobus zastavovat, najdete v jízdním řádu linky č. 680019.

Na lince bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné rodinné, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusu jsou uvedeny na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s  jízdním řádem, mapkou a několika tipy na výlet budou distribuovány do všech poličských domácností koncem června a k dispozici budou také v informačních centrech.

I letošní provoz cyklobusu Českomoravským pomezím je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto a Česká Třebová za podpory Pardubického kraje.

Jiří Zámečník

marketingový manažer