Úvod > Aktuality > Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí

19.6.2017
31.7.2017

Projekt Vzdělávání praxí znamená pro účastníky větší šanci na pracovním trhu a pro firmy příležitost kompenzovat si náklady za zaškolení potencionálního zaměstnance

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí, a na druhé straně firmy, které si chtějí prostřednictvím nabízených praxí (stáží) nezávazně a s finanční podporou otestovat a zaškolit potencionální zaměstnance.

Účastníky projektu mohou být lidé starší 15 let, kteří jsou uchazeči o zaměstnání, rodiče na/po rodičovské dovolené, nízkokvalifikovaní nebo lidé ve věku nad 50 let. Poskytovatelem praxí se mohou stát právnické osoby nebo OSVČ ať už z komerčního nebo neziskového sektoru.

Účastníci si vybírají z nabízených pozic jednotlivých firem, které se do projektu přihlásily. Samotná praxe je pak v délce 1-6 měsíců dle vybrané pozice. A vybírat je možné opravdu z velkého spektra oborů, jedná se např. o pozice v administrativní, ekonomické nebo strojírenské oblasti, ale také pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoha dalších. Po celou dobu praxe účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod. Pro účastníky je to zejména možnost prohloubení si dosavadních znalostí, získání praktických zkušeností a v neposlední řadě případnou možnost uplatnění se v dané firmě. Firmy si účastí v projektu mohou vyzkoušet potencionálního zaměstnance v praxi, ověřit si mentorské schopnosti svých zaměstnanců a získat finanční kompenzaci vynaložených nákladů.

V případě zájmu je Vám k dispozici regionální projektová manažerka, která Vám ráda a bezplatně poskytne veškeré informace, které s projektem souvisí, zodpoví případné dotazy a pomůže Vám s registrací.

Regionální manažer pro Královéhradecký kraj

Mgr. Pavla Merková

Tel.: 770 102 817

Email.: pavla.merkova@fdv.cz

Pro další informace můžete navštívit stránky www.vzdelavanipraxi.cz nebo facebook.com/vzdelavanipraxi.

Projekt je realizován Fondem dalšího vzdělávání, příspěvkovou organizací Ministerstva práce a sociálních věcí a je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Plakat.pdf

PRODEJ STAVEBNÍCH PARCEL